Přeskočit navigaci

Tento blog byl již ukončen. Aktuální novinky ze světa Mozilly nyní hledejte na webu Mozilla.cz.

Konzola JavaScriptu: Filtrování CSS chyb ve Firefoxu 1.6a1

V jednom z posledních nočních buildů Firefoxu přibylo zajímavé vylepšení Konzole JavaScriptu, která je ve Firefoxu k dispozici ve volitelné instalaci.

Zkušenější uživatelé Firefoxu 1.0.x si jistě pamatují, že nástroj Konzola JavaScriptu byl dobrý nástroj na reportování chyb v JavaScriptu. Ve verzi 1.5 byl tento nástroj vylepšen o hlášení chyb v souborech s kaskádovými styly (CSS), což byla zajímavá novinka. Její nevýhodou byl však fakt, že výpis se stal nepřehledný, protože chyby v CSS stylech obsahuje prakticky každá druhá stránka (ať už úmyslně či neúmyslně).

Tento nedostatek lze ve verzi 1.5 částečně vyřešit instalací rozšíření Console 2, které standardní konzoli rozšiřuje o lepší možnosti filtrování chyb, ale stále se logují i chyby v CSS, což se může projevit na rychlosti.

V jednom z posledních buildů Firefoxu 1.6a1 přibyla nová předvolba layout.css.report_errors, kterou naleznete na konfigurační stránce about:config. Výchozí hodnota je true tj. logovat chyby v CSS. Důležité ovšem je, že pomocí této předvolby lze logování vypnout (hodnota false). Jistě zajímavá předvolba, kterou řada z nás ocení.

Bližší informace o této novince naleznete v bugu 264162 v Bugzille. Pokud bez této novinky nemůžete žít, nainstalujte si poslední noční build. Nicméně pozor, ten poslední (v tuto chvíli 20051229) není moc stabilní :).

Přečtěte si také:

Linkuj si ! asdf.sk

Komentáře

1. "('o')"
na to že 1.5 final mi padá 1x denně (kolega vedle přiznal že je na tom stejně), to už horší být nemůže

2. Acci
Firefox 1.5 mi nepadá vůbec. Ale horší to být může, verze 1.5 RC1 mi padala několikrát za hodinu.

3. "(^_^)"
Firefox rulezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Přidat komentář

K tomuto příspěvku není možné přidávat další komentáře.