Přeskočit navigaci

Tento blog byl již ukončen. Aktuální novinky ze světa Mozilly nyní hledejte na webu Mozilla.cz.

MozBackup 1.4.3

Dneska jsem zveřejnil MozBackup 1.4.3. Jedná se konečně :) o finální verzi. Co je nového, ke stažení. Prozatím je k dispozici anglická verze. Tu českou připravím v dohledné době.

MozBackup 1.4.3 Beta 2

Dnes jsem zveřejnil druhou betaverzi MozBackupu 1.4.3. Pokud nenastanou nějaké problémy, měla by to být poslední betaverze. Opravil jsem jednu chybku v souboru backup.ini a přidal podporu pro rozšíření Bookmarks Synchronizer, ScrapBook, Tabbrowser Preferences a View Source With.

Další "podstatnou" změnou je to, že jsem zálohování rozšíření dal "na vlastní riziko". Proč? Existují totiž autoři, kteří píšou rozšíření pro aplikace Mozilla ne zrovna čistým způsobem. To se projevuje zejména ukládáním konfigurace kam se jim to hodí bez nějakého řádu a, což je horší, dost často ukládají do profilu absolutní diskové cesty k různým účelům. Pokud se provede zálohování takového rozšíření, obnova nemusí dopadnout dobře. Dost často se pak stane, že s obnoveným profilem se aplikace Mozilla nespustí a pak to vypadá, že za všechno mohu já, ač tomu tak není.

Ke stažení: MozBackup 1.4.3 Beta 2 ENG (1 MB, exe)

Recenze knihy C++ Standardní knihovna a STL

V aktuálním čísle časopisu LinuxExpres si můžete přečíst moji recenzi knihy C++ Standardní knihovna a STL: Kompletní průvodce. Autorem knihy je Nicolai M. Josuttis a přes občas pokulhávající překlad se jedná o moc pěkný průvodce STL.